Feel Inspired by our friends from Poland 
TOTAL (Training Of Trainers and Active Leaders)

TOTAL has been a vertebrate project, with 3 residential training activities designed for trainers and potential trainers of non formal education, youth workers, educators and teachers willing to enhance their professional development in the field of youth training, starting from basic skills, through development of training modules, training strategies, to improvement of youth work and training. 


'' Labai džiaugiuosi sudalyvavęs šiame projekte, nes tai buvo labai smagūs ir naudingi mokymai. Kursų metu dalijomės skirtingomis tarptautinėmis  patirtimis, sužinojome kaip galima kurti taiką per sportą ir kaip sporto metodais galima didinti įvairių socialinių grupių įsitraukimą. Beveik savaitę laiko trukę mokymai atnešė ne tik daug smagių akimirkų, bet ir daug naujų žinių, kontaktų bei patirties,kuriuos žadu pritaikyti kasdieninėje savo veikoje''

Daugiau infomacijos apie kursus anglų kalba:

The training course organised by Erasmus+ “SPORTS FOR PEACEBUILDING AND INCLUSION OF MINORITIES” took place in Alsasua (Navarra) Spain, from 18 to 23 of September 2017. This year 23 participants from 14 countries included: representing associations, NGO’s, volunteer based organisations, and universities. They were actively working on teambuilding and conflict management exercises, and used sport as a tool for peacebuilding and mediation. We applied the assumption that sport has the power to bridge race, religion, and various cultures around the world. With that being said, this was the cornerstone for this training in its second year running. As sport is a universal language that many people around the world can speak, Erasmus+ applied this notion by providing the opportunity for us to share our experiences of working with minorities and youth to learn from each other.

Talentingosios mūsų lietuvaitės Ieva, Sigita ir net dvi Evelinos vakar  atsiuntė pirmuosius įspūdžius iš Gruzijoje vykstančių tarptautinių kursų.Pasidžiaukime kartu:


'' Projektas "Youth takes Stage in the Caucasus" prasidėjo susipažinimo žaidimais. Bandėm įsiminti vardus kūrybišku ir linksmu keliu. O pažintį sutvirtinom Kultūrų naktimi, kuomet visos šalys pristatė savo vaišes, dainas, įdomius faktus. Na, o mes savo ruoštu- visus pamokėm šokti ir dainuoti "Kepė boba blynus" (visiems labai patiko!). Šiuose kursuose pradėjome gilintis ir dirbti pagal Šekspyro "Hamletą". Naudojam metodą "Herojaus kelionė", kuomet visi kartu "keliaujame" per istoriją nuo pradžios iki galo! Šalia teatrinių užduočių turime popietę, kurios metu labiau gilinamės į tokias temas kaip "Kas aš esu", "Kokios svarbios problemos aplink mane?" Ir panašiai. 

Vienas iš pratimų: Nupiešti su kuo save identifikuoji (tai gali būti medis, žmogus, gyvūnas..), 
o tada atsakyti į klausimus:
1. Kas man svarbiausia? 
2. Koks būtų manęs apibūdinimas (tarsi žodyne rastum savo vardą) 
3. Kokios mano vertybės ? Tokie pratimai verčia giliau pažvelgti į save, analizuoti, suvokti. 
Šių kursų metu mes atrandame naujus žmones, patiriame, išmokstame, o svarbiausia- pabandome tai, kas nėra įprasta.,,

05.04.2017


Youth Exchange “Social Records - Let's Highlight Equality Matters”, 16-23 November 2016, Riga, Latvia

We have came back from another great Youth Exchange, organised and promoted by “Youth Line”

Held in Riga and named "Social Records - Let's Highlight Equality Matters”, it aimed to develop the theme of inclusion and equality by challenging the participants to film short movies upon which they projected how they perceive social exclusion, poverty, homelessness, disability, membership of an ethnic minority, lack of adequate literacy skills, unemployment, family circumstances, addiction problems and similar issues connected to social exclusion. These short movies would then be used to raise the awareness of general public, government officials and European officials about these issues and freely distributed so that may be used by others to further expand the work that was developed.


Democracy in crisis mainai Kipre

Penki memove komandos nariai, kovo 16-21 dienomis, gavo puikią galimybę apsilankyti egzotiškoje šalyje ir susipažinti su demokratijos principais mūsų visuomenėje , erasmus+ mainų programoje, kurios tema buvo „Democracy in crisis“. Šios trumpos savaitės laikotarpiu jaunieji aktyvistai pasiėmė iš projekto daugiau nei tikėjosi. Jie turėjo progą ne tik pasigerėti kerinčiais Kipro kraštovaizdžiais, tačiau gilino žinias politikoje.

Jau pirmąją dieną, keliaujant autobusu į Varšuvos oro uostą, komanda suprato, kad išvykoje jie patirs daug nuotykių ir vargu ar turės progą pasiilgti namų ir liūdėti. Šauni komanda, saulėtas oras ir daug juoko puikiai nuteikė projekto pradžiai. Pirmosiomis dienomis penki Lietuvos jaunimo atstovai turėjo progą susipažinti su tarpkultūrinėmis grupėmis ir gavo užduočių, kad sustiprintų savo šalies komandą. Ir visai netrukus kibo į darbus, susipažįstant su demokratijos pagrindais ir subtilybėmis, kurios privertė pamatyti, kad politika gali sudominti kiekvieną ir kad tai yra nuobodi sritis - grynas mitas. Po teorinių paskaitų, sekančią dieną visi projekto dalyviai keliavo į Kipro sostinę – Nikosiją, kurioje aplankė parlamentą, susipažino su ten vyraujančia tvarka ir sistema, todėl galėjo palyginti savo šalies, Europos ir Kipro valdymo struktūras bei atrasti skirtumus kultūrų puoselėjamose vertybėse. O po oficialiosios dalies, visi patraukė miesto centro link, kur susipažino ne tik su kipriečiais, tačiau pateko ir Turkijai priklausiančią šalies dalį, kurioje akis į akį teko susidurti su visiškai nauja kultūra ir rytietiškais papročiais.

Po išvykos, dienos prabėgo nepastebimai, nes įvykiai ir veiklos sekė vienas paskui kitą. Teko įsitraukti į filmų kūrimo procesą, simuliacijas per kurias dalyviai turėjo atsidurti negyvenamoje saloje ir net gi sukurti savo šalį pagal JTO reikalavimus. Todėl projekto bendruomenė tapo Gothamo respublika su komiška konstitucija ir įstatymais, nuosava vėliava ir nusišypsoti priverčiančiu himnu bei tautiniu „pingvinukų“ šokiu. Kiekvieną vakarą, intensyvų darbą vainikuodavo kultūrinės naktys, per kurias jaunimas susipažindavo su svečiomis šalimis, ragaudavo tradicinių patiekalų ir gėrimų, regėjo gražiausias ir įspūdingiausias šalies kraštovaizdžių nuotraukas bei rasdavo bendraminčių visoje Europoje.

Projektas paliko ne tik neišdildomų įspūdžių, bet ir naujų draugų. Netikėtai šie penki jaunuoliai, vieni kitiems tapo daugiau nei tik kolegos projekto metu: maudynės dar vėsioje jūroje, užduotys reikalaujančios vieningumo ir lyderystės įgūdžių, išbandymai patirti per projektą, klaidžiojimas nepažįstamų apylinkių gatvelėmis, iš niekur atsiradęs apleistas autobusas, tapęs „slapta“ lietuvių buveine, nuovargis kelionių metu, skambėjęs skardus juokas oro uostose, kur jaunimas iškart išsiskyrė akmeninių veidų minioje, šimtai nuotraukų, įamžinę beprotiškiausias akimirkas, palaikymas ištikus bet kokiam nesklandumui ir amžinai atmintyje įstrigę šilčiausi prisiminimai, erasmus+ dalyviams dovanojo vieną gražiausių ir naudingiausių savaičių, kokią jie galėjo patirti.


Fausta ir Ko :)

2016

Kokių kompetencijų reikia jaunimui šiuolaikinėje Europos darbo rinkoje?

Viduržemio jūra, iš kurios kažkada išplaukė pati deivė Afroditė, birželio 21 dieną pasveikino 32 jaunimo lyderius iš įvairių Europos Sąjungos valstybių: Lietuvos, Italijos, Lenkijos, Rumunijos, Čekijos, Kroatijos, Graikijos ir Slovėnijos. Juos priėmė Kipro skautų organizacija „123 Systima Proskopon Lysis“ ir jų svetinga vadovė Niki Karoulla, Kipro mieste Larnakoje surengę septynių dienų trukmės jaunimo lyderių mokymuose “Enter to Exit Mode in Employability“. Mokymų vadovas Luca Frongia iškėlė aštuonias pagrindines kompetencijas, būtinas norint sėkmingai įsitraukti į šiuolaikinę Europos darbo rinką.


Pirmoji. Gebėjimas puikiai komunikuoti gimtąja kalba. Tarsi kvailas klausimas, kas gi nemoka kalbėti gimtąja kalba? Mokėti kalbėti vaizdžiai, aiškiai ir įtikinamai, pristatyti savo idėjas, veiklą, o taip pat puikiai išreikšti savo mintis raštu, pavyzdžiui, elektroniniu paštu – šiandieną tai kiekvieno iš mūsų kasdienė veikla, nuo kurios kokybės priklauso ir mūsų profesinė ateitis.

Antroji. Būtina mokėti bent vieną ar dvi užsienio kalbas ir laisvai jomis komunikuoti. Nėra jokių abejonių, kad mes, lietuviai, esame plačiai įsitraukę į tarptautinį bendradarbiavimą, todėl kasdien būtina skirti laiko kalbų mokymuisi.

Trečia. Būti geru matematiku ir nusimanyti tiksliuosiuose moksluose bei technologijose.

Ketvirtoji. Išmanyti, kaip dirbti su skaitmeninių technologijų pagalba. Šiuo metu tai viena svarbiausių kompetencijų, nes esame informacinė visuomenė, todėl ypatingai svarbu sekti naujoves ir įvaldyti įvairius digitalinius komunikavimo ir išraiškos būdus.

Penktoji. Be viso šito, jaunimas turi mokėti mokytis ir nuolat tobulėti. Ką tai reiškia? Svarbu mokėti pačiam organizuoti savo mokymąsi ir būti atsakingam už savo profesinį tobulėjimą, sugebėti įveikti kliūtis ir pačiam įsivertinti mokymosi rezultatus.

Šeštoji. Aktyvus dalyvavimas socialinėje ir visuomeninėje veikloje – dar viena ES pabrėžiama kompetencija. Tai asmeniniai, bendražmogiškieji ir tarpkultūriniai įgūdžiai, kurie padeda individui dalyvauti socialiniame, profesiniame ir visuomeniname gyvenime.

Septintoji. Jaunimo lyderis turi būti iniciatyvūs ir pasižymėti verslininko savybėmis, iš kurių svarbiausias gebėjimas naujas idėjas paversti veiksmais.

Aštuntoji. Svarbu būti kompetentingu kultūrinėje veikloje, tai reiškia būti kūrybingu bei mokėti save išreikšti per muziką, literatūrą, vizualinius menus, tokius kaip tapyba, skulptūra, architektūra, kinas ar teatras ir t.t.


Tai pagrindinės aštuonios kompetencijos, kurias kiekvienas jaunuolis Europos Sąjungoje ir mūsų šalyje turėtų pasitikrinti turįs, jei nori sėkmingai įsitraukti į šiuolaikinę darbo rinką. Jas septynių dienų trukmės jaunimo lyderių mokymuose “Enter to Exit Mode in Employability“, kurie vyko birželio 21 – 28 dienomis Kipre, Larnacoje iškėlė jų vadovas Luca Frongia. Projektas finansuotas programos Erasmus +.

Charizmatiško mokymų vadovo Luca Frongia iš Italijos tikslas buvo supažindinti dalyvius su ES programomis jaunimui bei suteikti galių grįžus į namus padėti kitiems. Nėra abejonių, kad šiuolaikinė darbo rinka Europoje reikalauja labai aukštų kompetencijų, mokytis reikia nuolatos, o darbo rinkoje egzistuoja didelė konkurencija. Tačiau verta stengtis, tobulėti ir pasinaudoti atsiveriančiomis perspektyvomis mokytis ir dirbti Lietuvoje ir visoje Europoje.

straipsnį parengė Vitalija Norvilienė

 

Enter to Exit Mode in Empoyability

Ugnė apie kursus „Enter to Exit Mode in Empoyability“, vykusius Kipre, Larnakoje 2015 m. birželio 21-28 dienomis:


"Šią vasarą Kipre dar kartą įsitikinome, kad Erasmus+ mobilūs mokymosi projektai yra pats smagiausias būdas mokytis! Neformaliojo mokymo metodai visus užsiėmimus paverčia išskirtiniais ir leidžia visiems įsitraukti, o darbas ir bendravimas su žmonėmis iš 9 šalių jau pats savaime yra nepakartojama patirtis, kuri nenutrūksta 7 dienas per savaitę ir kone 24 valandas per parą. Apturėjome visokių nuotykių, susipažinome su keliomis dešimtimis skirtingų įkvepiančių žmonių ir dar praplėtėme savo žinias tokiose srityse kaip lyderystė, komunikacija, IT įgūdžiai bei daug kitų. Šypsena pati pražysta veide prisiminus tuos žmones ir akimirkas!"

 

2014

 

Act for Europe: Theatre for Active Citizenship

Didžiojoje Britanijoje vykusių tarptautinių kursų grįžusios merginos dalinasi savo įspūdžiais:

"Po ilgos kelionės pagaliau pasiekėme Gloucester’į. Atvykome į “Asha” centrą, kur mus pasitiko šiltų žmonių būrys, o tarp jų ir viena lietuvė. Buvome apgyvendintos kambariuose su skirtingų tautybių merginomis. Aš gyvenau su lenke, rumune, este ir turke. Mūsų kambarys buvo pažymėtas J. R. R. Tolkien vardu. Kaip vėliau sužinojome, šiame kambaryje iš tiesų vasaras leisdavo rašytojas, parašęs “Žiedų valdovą”.
“Asha” centras – tai nuostabiais sodais ir miškais apsupta vieta, kur vyksta įvairūs projektai jaunimui (ir ne tik). Tai viena iš tų vietų, apie kurias sakoma: “čia kažkokia gera aura”. Ir tai visiškai nesusiję su jokia religija ar juo labiau sekta. “Asha” centro filosofija yra tokia, kad po vienu stogu taikiai gyventi ir puikiai sutarti gali bet kokios tautybės ir bet kokią religiją išpažįstantys žmonės (arba ateistai – tai visiškai nesvarbu). Kultūriniai skirtumai taip pat čia nekelia kliūčių bendravimui – anaiptol. Smagu pažinti skirtingas kultūras.
Kiekvieną dieną turėdavome užsiėmimus, kuriuos vesdavo aktoriai/režisieriai – Alexander Gifford ir Adrian Locher.
Taip pat turėjome vieną šokių pamoką ir vieną dainavimo užsiėmimą. Nebuvo kada nuobodžiauti, nes kiekviena pamoka buvo kažkuo įdomi, naudinga ir smagi. Projektui einant į pabagą – Alexander’is mums perskaitė savo kūrybos pjesę – “Persifalis”. Šią pjesę sudarė 4 dalys, tad pasidaliję į keturias grupes, žingsnis po žingsnio, per dvi dienas pastatėme spektaklį. Nors iš pradžių tai atrodė neįmanoma, tačiau po dviejų dienų pjesę vaidinome tikrame teatre, kur susirinko apie 30 žiūrovų (nors ir nedaug, bet pakako, kad pajustume scenos jaudulį).
Be vaidybos turėjome ir kitokios veiklos: žiūrėjome filmą per projektorių, šventėme Halloween’ą, apsilankėme angliškame pub’e, taip pat turėjome laisvo laiko pačiame miestelyje, kur apžiūrėjome Gloucester’io katedrą (kurioje buvo filmuota Hario Poterio antroji dalis) bei senamiesčio parduotuvėles. Paskutinį vakarą užkūrėme didelį laužą, o grįžę vidun – klausėmės gitaros skambesio ir dainavome.
Visa projekto savaitė buvo nepaprasta: pamilome vieni kitus, buvo labai gaila išvažiuoti ir palikti nuoširdžius žmones, fantastišką maistą ir dalelę savęs. Visi tikimės bent trumpam ten sugrįžti." - pasakojo Mingailė.
 

Let's go to the mountain!

Rugsėjo  21- 28 dienomis dalyvavome tarptautiniuose jaunimo mainuose "Lets go to the mountain" Italijoje, Sordevolo, Biella.
Silvija apie mainus:
"Tikriausiai niekada nepamiršiu šitų 7 dienų Italijoje. Kiekvienas šiame projekte sutiktas žmogus mane kažko išmokė, kiekviena veikla tobulino mane. Įdomios išvykos, kelionės, bendravimas su įdomiais ir labai skirtingais žmonėmis, naujos žinios apie Italijos gyvenimą, praeitį ir tradicijas - visa tai mane privertė įsimylėti šią šalį ir jos žmones iš pirmo karto. Esu labai dėkinga šiam projektui už tokią patirtį!"
 

New Skills for the future entrepreneur

Rugsėjo 5-13 dienomis trys vyrai mūrai lietuvaičiai atstovavo asociaciją verslumo kursuose Portugalijoje "New Skills for the future entrepreneur”.

Ovidijus apie projektą:
"Šie mokymai buvo nepaprastai svarbūs ir vertingi man ir, neabejoju, kiekvienam dalyvavusiam. Projekto metu gavau nemažą bagažą žinių apie verslumą ir verslą. Šios žinos bei gebėjimai padės ne tik kasdienėje dienoje, bet ir ieškantis darbo ar stengiantis toliau tobulėti. Be to, aš dar niekada nebuvau taip prisirišęs prie dalyvių kaip šį kartą. Žmonės į mokymus susirinko aktyvūs, veikiantys bendruomenėse ar net turintys savo verslą. Aš jaučiuosi nepaprastai laimingas susitikęs šiuos žmones, nes keli iš jų pakeitė mano mąstyseną, daugelio dalykų supratimą ir, svarbiausia, įkvėpė imtis aktyvesnių veiksmų ko nors siekiant. Sutikau man labai brangių draugų, su kuriais jau dabar planuojame kitą mūsų susitikimą. Šis projektas leido man dar kartą įsitikinti, kad skirtingos kultūros mus ne skiria, o vienija."
 

Puppet it! - creative entrepreneurship

Memoviečiai rugsėjo 23-30 dienomis smagiai plušėjo ir linksminosi tarptautiniuose jaunimo mainuose apie kūrybiškumą bei verslumą  "Puppet it! - creative entrepreneurship“,  vykusiuose Lenkijoje, Rabka miestelyje. Iš čia komanda parsivežė ir pačių pagamintus memoviukus - organizacijos simbolius, dabar visoje Europoje reprezentuojančius MEMOVE organizaciją!


Grėtė apie projektą:
''Verslumo subtilybių išmokti trokšta kiekvienas. Ypač, jei tai daroma žaismingai ir smagiai. Vykti į svetimą šalį, susipažinti su užsieniečiais bei kartu su jais bendradarbiaujant nagrinėti sąvoką “verslumas” – nepaprastai smagu. Mažom kompanijom išskirstyti žmonės kasdien griebia spalvotus markerius, didelius lapus ir lieja savo fantaziją ant lapo: piešia, rašo. O vėliau vaidina. Tai daroma siekiant suprasti, ko reikia geram verslininkui ar ką reikia daryti, norint įkurti sėkmingą įmonę. Tačiau visas darbas paskęsta linksmuose pokalbiuose anglų kalba ar kikenime. O po to vyksta susipažinimas su kitomis kultūromis. Išradingi šalių pristatymai, tradiciniai užkandžiai bei gėrimai – viskas, ko reikia užbaigti geram vakarui.